Saidi logo

Talvine nahahooldus 2022: üksikasjalik kontrollnimekiri

Kui kampsunid asendavad aeglaselt õhukesed kampsunid kapis, peaks muutuma ka ilurutiin. Oleme kokku kogunud kõige värskemad näpunäited nahahoolduseks talvel 2022 – kuidas niisutada ilma haiget tegemata, milliseid koostisosi tuleks koostises vältida.

Loe veel:
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks

Vältige alkoholi sisaldavaid tooteid

Talvel halvenevad nahaprobleemid: see võib muutuda külmaga kuivaks, ketendavaks ja punaste laikudega kaetud. Oluline on valida õiged enesehooldusvahendid, mis aitavad teil talve ekstreemsete tingimustega toime tulla.

Hoidke oma veresooned toonuses

Soojuskao vähendamiseks reageerib keha külmale veresoonte ahenemisega. See võib põhjustada naha ülemise kihi (ehk epidermise) külmumist ilma verevooluta. Termoregulatsiooni tagades hakkavad naha veresooned korrapäraselt kokku tõmbuma ja laienema.

Oluline on, et veresooned oleksid toonuses ja suudaksid reageerida temperatuurimuutustele. Veresoonte seina toonuse suurendamiseks kasutage spetsiaalseid kosmeetilisi preparaate. Näiteks selliseid, mis stimuleerivad naha pindmisi veresooni ja panevad neid kordamööda kokku tõmbuma ja laienema. See suurendab nende elastsust ja külma taluvust.

Talvel on naha niisutamine kohustuslik enne majast lahkumist.

Tugev kütmine, kliimaseadmed ja külmavõitu õhk võivad põhjustada kuivust ja koorumist – need on suured talvised probleemid. Naha niisutamiseks võite kasutada tooteid, mis sisaldavad hüaluroonhapet, glütseriini, karbamiidi, aaloegeeli. Niisutavat kosmeetikat tuleks kasutada õhtul ja hommikul.

Valige toimeained

Et kaitsta nahka külma, tugeva tuule ja lumekristallide mõju eest, tuleks kasutada kõrge lipiidsisaldusega kaitsekreemi. Ideaalis peaks kreem sisaldama mitmeid niisutavaid aineid: hüaluroonhapet, aaloegeeli, vetikate polüsahhariide, keramiide, samuti antioksüdante, mis vähendavad vabade radikaalide hulka ja taastavad naha barjäärifunktsiooni. Oluline on, et teie talvise nahahooldustoote koostisesse kuuluksid looduslikud õlid.

Kaitske oma nahka päikese eest

Külma ilmaga katke avatud nahk. Ärge unustage käte nahahooldust: kasutage kreemi, tehke maske ja kandke kindaid.

Samuti peate hoolitsema oma juuste eest – eriti oluline on katta pea, kui teil on probleeme juuste väljalangemisega.

Vältige koostisainete "musta nimekirja".

Talvel kipub nahk kuivama – ruumide, kus me töötame ja elame, kütte tõttu muutub õhk väga kuivaks. Seetõttu, nagu me juba teada saime, vajab nahk niisutamist. Kreemi tasub hoolikalt valida, sest mõnes tootes on koostisosi, mis võivad tänaval jäätuda. Näiteks kui kreemil on selline koostisosa nagu mineraalõli, tuleks seda vältida.

Valige õige tekstuur

Paljude tüdrukute tavaline viga on arvata, et talvel on parem kasutada toitvat kreemi, mis on õline ja rasvane, ning suveks sobib kerge vedel kreem. Talvel on naha niisutamine sama oluline kui selle toitmine. Nii et ära karda eri formaadis kosmeetikat ja otsi, mis sulle individuaalselt sobib.

Eesti