Saidi logo

10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast

Ilumaailm on täis müüte ja linnalegende, ja võib-olla veelgi enam, kui tegemist on nahahooldusega. Ja kuigi me ei ütle, et sa ei peaks kuulama tarku nahahooldusnõuandeid, mida su ema või vanaema sulle andis, on tõde see, et paljud levinud asjad, mida me varem uskusime, on lihtsalt müüdid.

Loe veel:
Tasub teada: 5 müüti juuksuritöökodade kohta
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks

Seetõttu otsustasime, et eristada fakti fiktsioonist, koguda kokku kõige levinumad müüdid nahahoolduse kohta.

1. Kui retinool ärritab nahka, lõpetage selle kasutamine.

Retinool on vaieldamatu vananemisvastane superstaar, kuid see võib põhjustada ka tõsiseid ebameeldivaid kõrvaltoimeid, sealhulgas punetust, kuivust ja koorumist. Kuid kui teil esineb mõni neist sümptomitest, on oluline mitte täielikult lõpetada retinooli kasutamine, vaid pigem muuta seda, kuidas ja millal te seda kasutate. "Peaksite arvestama, et teie nahk on kuiv ja ärritunud, eriti kui te alustate retinooli kasutamist," ütleb Ife Rodney, MD, dermatoloog ja Eternal Dermatology asutajaliige Fultonis, Marylandis. "Selle asemel, et lõpetada retinooli kasutamine täielikult, peaksite vähendama selle kasutamise sagedust iga teine öö või isegi harvemini ning seejärel järk-järgult suurendama annust, kui te seda talute," soovitab ta. Veenduge, et kasutate kogu näol mitte rohkem kui hernetera.

2. Silmakreeme on kõige parem säilitada külmkapis.

"Madalamad temperatuurid ei pikenda toote säilivusaega," märgib Danne Montague-King, botaanikakeemik ja DMK Skincare'i asutaja. "Sinu keha temperatuur on tavaliselt 36,6 kraadi ja kui kannad nahale külma kreemi, siis nahk soojeneb kohe." On tõsi, et külm temperatuur aitab vähendada paistetust, nii et kui see on sinu eesmärk, soovitab Montague-King kasutada külmakompressi, mis hoiab temperatuuri jahedana ka soojale nahale asetatuna. Toimivad ka massaaživahendid, näiteks jadirull või kansi.

3. Kallis kosmeetika on tõhusam

Siin on hea uudis kõigile eelarve ostjatele: "Mitte kõik kallid nahahooldusvahendid ei pruugi töötada paremini kui nende odavamad vasted," ütleb New Yorgi nahaarst Kavita Mariwalla, MD. "Kõik sõltub retseptist," lisab ta. Näiteks: Üks dr Mariwalla lemmikutest on alahinnatud vaseliin.

See tähendab, et teatud koostisained, näiteks C-vitamiin, peavad tõesti olema korrektselt formuleeritud, et tõhusalt toimida. Dr. Mariwalla lisab aga, et eriti kosmeetikatoodete, näiteks niisutajate ja puhastusvahendite puhul maksate sageli lihtsalt ilusa pakendi või trendika kaubamärgi eest rohkem.

Uurige, millised toimeained on teie nahahoolduse jaoks parimad ja lugege enne ostmist etiketti, soovitab dr Rodney. See on palju parem suunis kui hinnasilt.

4. Kui teil on rasvane nahk, ei ole teil vaja niisutavat kreemi.

Võib tunduda intuitiivne jätta niisutav kreem vahele, kui teie nahk on juba sile, kuid pidage vastu. Rasvane nahk võib siiski olla dehüdreeritud. Tegelikult võib liigne rasu tootmine olla lihtsalt viis, kuidas kompenseerida dehüdratsiooni, selgitab Stacy M. Chimento, Miami Riverchase Dermatology sertifitseeritud nahaarst. Regulaarne niisutava kreemi kasutamine muudab teie naha vähem rasvaseks, aidates tasakaalustada rasu tootmist. Oluline on valida kerge, õlivaba koostis, näiteks hüaluroonhappe geelkreem.

5. On olemas paiksed tooted, mis toimivad sama hästi kui süstid.

Kosmeetikapoe tooted toimivad teisiti kui süstid, ütleb New Yorgi nahaarst Hadley King, M.D. "Teie igapäevane ilurutiin on oluline päikesekaitse, antioksüdandid, niisutamine, koorimine ja palju muud. Kuid see ei saa teha seda, mida süstid suudavad." Ta selgitab, et neuromodulaatorid, nagu botox, sekkuvad närvi ja lihase vahelisse koostoimesse ning ükski paikselt kasutatav aine ei suuda tungida piisavalt sügavale, et saavutada sama mõju. Hooldusvahendite kasutamine võib aga aidata säilitada süstide mõju.

6. Mida kõrgem on päikesekaitsekreemi SPF, seda parem.

Kui tegemist on päikesekaitsekreemiga, siis matemaatilised aluspõhimõtted ei sobi päris hästi. Kõigepealt tuleb meeles pidada, et SPF mõõdab ainult toote kaitset UVB-kiirguse eest, mis põhjustab päikesepõletust. Erinevus UVB-kaitses SPF 100 ja SPF 50 vahel on tühine ja ei paku kahekordset kaitset. SPF 100 blokeerib 99% UVB-kiirte, samas kui SPF 50 blokeerib 98%. Seetõttu on üldine soovitus jääda laia spektriga koostisesse, mis blokeerib nii UVA- kui ka UVB-kiirgust ja mille SPF on vähemalt 30. Selleks, et saavutada näidatud kaitsetase, peate kandma piisava koguse päikesekaitsekreemi.

7. Tumedad ringid on märk sellest, et oled väsinud.

Silmade ümber tekib värvimuutus, kui veri ja vedelikud ei liigu tõhusalt. Jah, unepuudus võib probleemi kindlasti süvendada, kuid see ei ole ainus põhjus. Kui sul on tumedad silmaringid, võib see tähendada, et sul on puudu rauast või sa ei saa piisavalt hapnikku. Lisaks, mida õhem on nahk, seda nähtavamaks muutuvad kõik ebatäiused, mis loomulikult tekib vanusega. Silmakreemidega on raske vabaneda tumedatest silmapiiridest silmade all, kuid kofeiini (mis teatavasti parandab vereringet ja ahendab veresooni) sisaldav koostis võib aidata.

8. Teie poorid võivad avaneda ja sulgeda

Inimesed räägivad kogu aeg avatud ja suletud pooridest, kuid "poorid ei avane ja sulgu nagu luugid," ütleb dr Cimento. Selline väärarusaam tähendab, et poorid on laienenud või veninud, mis võib olla tingitud vanusest, temperatuurist ja geneetikast koos mustuse ja rasu ummistumisega, mistõttu need tunduvad suuremad ja nähtavamad. Parim viis pooride kahandamiseks on naha regulaarne koorimine.

9. Teie naha vanus sõltub geneetikast

Loomulikult mängib geneetika rolli, kuid naha vananemine on keeruline protsess, mille määravad nii sisemised kui ka välised tegurid. Seega, olenemata sellest, millised on teie õdede-vendade välimus, saate teha kõik, et kaitsta oma nahka päikese, keskkonna, stressi ja suitsetamisest tulenevate kahjulike mõjude eest.

10. Kasutage päikesekaitsekreemi ainult suvel

Võtke seda kui järjekordset meeldetuletust, et päikesekaitsekreemi kasutamine 365 päeva aastas - vihma või päikese käes või isegi siseruumides - on ehk parim asi, mida saate oma naha tervise säilitamiseks teha. Kuigi te ei pruugi õues päikest näha, pidage meeles, et UV-kiirgus on olemas päevavalguses ja tuleb alati päikesest, isegi pilves päeval. Ja just see ultraviolettkiirgus põhjustab vananemist ja nahavähki.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti