Saidi logo

Mitte ainult hommikusöögiks: dermatoloogid räägivad, miks me vajame kosmeetikat, milles on kaerahelbeid

Ilutööstus on suundumas "söödavate" koostisainete poole. Pärast maiustusi ja puuvilju hakkasid dermatoloogid uurima, kuidas meie lemmik teraviljapuder võib olla hea meie nahale.

Loe veel:
Naha immuunsuse tugevdamine: miks lisatakse kosmeetikatoodetele meresammalt?
Kahekordne algatus: 5 fakti ümbertöödeldud plastkosmeetika pakendite kohta

Oleme korduvalt veendunud, et kui mingi koostisosa on hea meie kehale, siis on see kindlasti hea ka meie nahale. Kolloidne kaerajahu, millel on suurepärased nahka rahustavad omadused, ei ole erandiks.

"Seda koostisosa on sajandeid kasutatud nahabarjääri seisundite, sealhulgas kuivuse, kontaktdermatiidi ja ekseemi raviks," ütleb Corey L. Hartman, MD, dermatoloog ja Skin Wellness'i asutaja. Kaerapulber on eelkõige sellepärast hea, et see on epidermise jaoks täiesti ohutu ja aitab põletikku võimalikult kiiresti leevendada.

FDA nimetab kolloidset kaerajahu julgelt naha ülimalt kaitsvaks koostisosaks. "Selle suurim kasu on see, et see aitab nahal säilitada niiskust. Nahale kandes aitab koostisosa tugevdada kaitsvat barjääri," selgitab sertifitseeritud dermatoloog Ife Rodney, MD. Tänu oma tugevale rahustavale toimele kasutatakse seda ka toodetes pärast putukahammustusi.

Kas kaerahelvestel on mingeid puudusi? "Ma ei näe mingeid puudusi," tunnistab dr Hartman. Ainus vastunäidustus on allergia gluteeni suhtes, mis võib tekitada ärritust ja kuiva nahka.

Eesti