Saidi logo

Naha immuunsuse tugevdamine: miks lisatakse kosmeetikatoodetele meresammalt?

Kosmeetikabrändid, mis kasutavad oma retseptuurides meresammalekstrakti, annavad oma toodetele peaaegu imelised omadused, väites, et need lahendavad kõik peamised nahaprobleemid. Kas see koostisosa on tõesti nii kõikvõimas? Uurime seda koos ekspertidega.

Loe veel:
Kahekordne algatus: 5 fakti ümbertöödeldud plastkosmeetika pakendite kohta
Loobu meigist: ainult vett sisaldav ilurutiin

Mis on üldse meresammal? "Meresammal, või nagu seda nimetatakse ka iiri või karrageenisammal (Chondrus crispus), on üks punavetikate liik," ütleb dr Anthony Rossi Jr. See koostisosa sisaldab rohkelt A – ja E-vitamiini, mis on võimsad antioksüdandid, ning väävlit, mis on tõhus akne ja rosacea puhul.

Tänu oma toitumisomadustele loob merisammal ekstrakt nahale kaitsva kihi, mis võimaldab nahal säilitada niiskust. "See moodustab nahale mittekihilise kile, mis sarnaneb looduslikule valgule," selgitab kosmeetikakemik Krupa Koestline. See võimaldab tal avaldada nahale pinguldavat ja immunomoduleerivat toimet.

Üks komponendi peamisi eeliseid on selle võime vett kinni pidada. Krupa Koestline'i sõnul võivad need, kes kasutavad regulaarselt meresammalil põhinevaid tooteid, peatada naha transepidermaalse niiskuskao (TEWL) protsessi.

Kuna kogu koostisosa kasulikkus tuleneb sellest, et see moodustab nahale kaitsva kile, on seda kõige parem kasutada kreemi, seerumi või muu mittepesemisvõimelise toote osana. "Puhastusvahendites ei ole see nii tõhus," selgitab Koestline.

Eesti