Saidi logo

Loobu meigist: ainult vett sisaldav ilurutiin

Pool lahingust ilusa naha eest seisneb selles, millise veega sa oma nägu pesed. Ei, me ei paku teile, et valage oma nägu mineraalveega üle. Aga loobuda geelidest, vahudest ja toonikutest soovitame tungivalt- vähemalt eksperimendi korras.

Loe veel:
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast

Ilu minimalismi suundumus ei loobu positsioonidest. Ilueksperdid ja dermatoloogid on üksmeelselt seisukohal, et mida vähem hooldustooteid kasutada, seda parem. Loomulikult on see seisukoht muu hulgas tingitud ka ökoloogilisest liikumisest; pandeemias on paljud inimesed lõpetanud palju ilustamist. Kuid peamine sõnum tarbetust kosmeetikast loobumisel on ikkagi see, et hoolitse enda ja oma naha eest.

Paljud veebikasutajad ei ole mitte ainult piiranud oma hooldust minimaalselt, vaid on hakanud korraldama endale ka kosmeetilist dieeti, mille käigus nad rahulduvad vaid veega. Järgijad Ainult vett sisaldav ilurutiin hakkasid täheldama paradoksaalseid muutusi näol: mõnedel õnnestus akne võita, samas kui teised hakkasid märkama, et nende nahk muutus vähem reaktiivseks.

Loomulikult ei saa me ilma tavaliste geelide ja kreemideta. Puhastamine, toonimine ja niisutamine toimivad ju pikemas perspektiivis: kui neist täielikult loobuda, võib tekkida enneaegseid kortse, pigmendilaike ja uus akne (ja tere jälle, akne!). Kuid siiski tasub üle vaadata oma ilurituaali sammude arv ja korraldada detox-nädal. Kui sinu piirkonnas on kõva vesi, võid nägu pesta ainult mikeltsiveega ja seejärel pesta tavalise filtreeritud veega. Sama mugav trikk on hea ka neile, kes ei saa ilma meigita hakkama. Kui tihti peaksid inimesed endale lubama meigipausi? Kindlat vastust ei ole, seega konsulteeri enne kogu oma kosmeetikarikkuse ära viskamist nahaarstiga.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti