Saidi logo

Ravim akne vastu? Dermatoloogid räägivad, miks väävel on meie nahale hea

Mendelejevi tabeli kuueteistkümnes element on kuulus oma võimsate antibakteriaalsete omaduste poolest. Pole ime, et seda armastavad väga kosmeetikatootjad, kes toodavad akne ravimeid.

Loe veel:
Homme on sügis: 4 ilunippi dermatoloogidelt nahahoolduseks hooajavälisel ajal
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast

Väävel on nahale väga kasulik. "Seda leidub nii kivimites ja mineraalides (eriti vulkaanilistes piirkondades) kui ka inimkehas," ütleb nahaarst. Geeta Yadav. See on üks meie kehas kõige sagedamini esinevatest elementidest ja on oluline DNA parandamiseks.

Väävel on peamiselt tuntud oma antibakteriaalsete ja põletikuvastaste omaduste poolest. "Hoolduses kasutatuna imab väävel liigset õli, mis põhjustab aknet, kuivatab nahapinda ja puhastab poorid," selgitab sertifitseeritud dermatoloog. Marina Peredo.

Lisaks sellele on väävlit sisaldavad tooted kerged koorijad, mis aitavad ravida rosaceat ja ekseemi. "See vähendab põletikku ja hävitab baktereid," jätkab Marina Peredo. Oma suurepäraste koorivate omaduste tõttu lisatakse väävlit sageli kõõmašampoonide koostisse.

"Käsimüügis olevates kosmeetikatoodetes võib väävlit leida kontsentratsioonis 3 kuni 10 protsenti."

dermatoloog Samita Ramanadham

Kui tihti peaksite kasutama väävlikreeme? "Soovitatav on neid kasutada öösel kaks kuni kolm korda nädalas - see aitab liigset rasu imenduda," märgib Ramanadham.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti