Saidi logo

Homme on sügis: 4 ilunippi dermatoloogidelt nahahoolduseks hooajavälisel ajal

Nii kurvalt kui see ka ei kõla, suvi on lõppenud. Kuid ees ootab ees kuldne sügis – soojade ruudukate ja soojendavate jookide aeg. Nahahoolduseksperdid räägivad, kuidas sel aastaajal oma naha eest hoolitseda.

Loe veel:
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks

Vahehooaeg ei ole meie naha jaoks kõige meeldivam aeg: see muutub kuivaks, ketendavaks ja punetavaks. "Kui sellele lisada veel kütteseadmetest tulenev kuiv ja soe õhk, on oht, et tekib ekseem või sügelus," ütleb nahaarst Shari Marchbain. Samas on sügis ideaalne aeg oma ilurutiini ümbermõtestamiseks. "Need väikesed muudatused võivad pikemas perspektiivis teha suurt vahet," selgitab dermatoloog Mona Gohara.

Proovige paksemat niisutavat kreemi

"On aeg täiendada oma niiskusevarusid paksema hüdraatoriga," ütleb Marchbain. Külmemateks aastaaegadeks soovitab ekspert rasvastavat kreemi, mis sisaldab keramiide – nahas looduslikult esinevaid asendamatuid rasvhappeid.

Alustage kehakreemi kasutamist

Kiireim viis prevent kuivale kehale? Just nii – kasutage niisutavat kreemi. "Sellised tooted loovad kaitsva barjääri, mis võimaldab niiskuse säilitamist ja tõmbamist naha väliskihti," ütleb Joshua Zeichner, Mount Sinai haigla dermatoloogia kosmeetika – ja kliiniliste uuringute direktor.

Vähendage koorivate koostisosade kogust

George Washingtoni ülikooli meditsiinikooli dermatoloogia dotsendi Elizabeth Tanzi sõnul tasub sügisel piirata retinoidide ja glükoolhappe kasutamist. "Liigne koorimine võib tekitada nahale pisikesi pragusid, mis võivad põhjustada niiskuse kadu ja põletikku," selgitab Joshua Zeichner.

Osta niisutaja

Teine oht epidermisele on kuiv õhk. "Madal õhuniiskus halvendab naha loomulikku veevarustust, tekitades koorumist ja kuivust," selgitab nahaarst Dandy Engelman. Ideaalne viis selle hädaolukorra vältimiseks on kasutada õhuniisutajat.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti