Saidi logo

Kasu kehale: 5 küsimust massaaži kohta

Tänapäeval on nii palju erinevaid massaaže ja igaüks neist lubab ainulaadset tehnikat. Aga kas see on tõesti nii? Kuidas massaažid erinevad ja millised tunded on normiks, saame teada spetsialistilt.

Loe veel:
Verevalumid, peapööritus, valu: kuidas valida õige massaažiteraapia tegija
Milline massaaž valida: erinev lähenemine – erinev mõju

1. Mis vahe on spordimassaažil, lõõgastaval massaažil ja klassikalisel massaažil?

Massaaž on erinevate tehnikate kombinatsioon ja peamine erinevus seisneb massööri poolt taotletavas eesmärgis – täielik lõdvestumine, lihaste klambrite eemaldamine, prevention erinevate luu – ja lihaskonna haiguste, lihaste tugevdamine. Reeglina ühendavad kõik meetodid mitte ainult lääne tsivilisatsiooni saavutusi, vaid ka parimaid idamaiseid teraapiakogemusi.

Samuti on erinevus konkreetsele protseduurile kuluvas ajas. Lõõgastav massaaž võib kesta 1-2 tundi. Terapeutiline 30 minutist (seljamassaaž) kuni tunnini (üldmassaaž). Spordimassaaži seansid võivad olla pool või poolteist tundi, kas võistlusteks ettevalmistamiseks (sel juhul on eesmärgiks keha soojendamine, venituse suurendamine, lihaste, liigeste ja sidemete tugevdamine) või pärast treeningut lihaspingete leevendamiseks.

2. Kui lihased on "ummistunud" ja te tunnete nende piirkondade masseerimisel valu, kas see peaks nii olema?

Kui te ei ole tulnud mitte lõõgastavaks massaažiks, vaid spordi – või terapeutiliseks massaažiks, on ebameeldivad valusad tunded kindlasti võimalikud. Sest valu võib tekkida konkreetse probleemse lihaskoe piirkonna pigistamise tõttu. Probleempiirkonna all tuleb sel juhul mõista fragmenti või isegi tervet lihast, mis on vähenenud/pinges olekus. Selline lihas puhkeolekus (antud juhul massaažilauas lamades) ei ole lõdvestunud, mistõttu on häiritud vereringe, toitainete ja hapnikuga varustamine ning ainevahetusprotsessid. Lihas on justkui pidevalt toonuses, "tööl". Selleks, et lõdvestuda, tuleb teha pingutusi.

Loomulikult peab valu, mida klient võib massaaži ajal kogeda, olema talutav. Seepärast on vaja rääkida kõigist oma tundmustest spetsialistile, sest massaažisessioon on ühine töö.

3. Mida peaksin tegema enne ja pärast massaaži?

Pärast massaaži on vaja muuta oma tavapärast veetarbimise režiimi – tuleb juua rohkem vett, sest seansi ajal ei aktiveeru mitte ainult lihased, vaid ka lümfisüsteem, vereringe suureneb, nii et mittevajalikud tooted peaksid võimalikult kiiresti kehast lahkuma. Kui pärast treeningut ärkab isu, ei tohiks kohe kaloraažiga toitu sööma joosta. Oodake vähemalt pool tundi.

Pärast massaaži võite võtta soolaga vanni, puhata või minna jalutama. Jõutreeninguid ja harjutusi jõusaalis ei soovitata – vastupidi, neile peaks eelnema massaaž. Massaaži võib kombineerida saunaskäiguga, millel on oma eripära. Enne sauna on soovitav lõõgastav massaaž, pärast sauna kerge lümfidrenaaž või tselluliidivastane massaaž. Kuid mitte revitaliseerivad või sportmassaažid või massaažid vannis/saunas, kus keha on juba niigi kõrgendatud koormusega.

4. Mitu massaažisessiooni kulub ühe või teise tulemuse saavutamiseks?

Kõiki massaažiliike tehakse vähemalt 10 protseduuri jooksul. See kehtib nii lümfidrenaaži, tselluliidivastase kui ka terapeutilise massaaži kohta. Ühest protseduurist ei piisa vajaliku mõju saavutamiseks ja selle kindlustamiseks. Aparaadilisi massaažiliike tehakse ka kursuse jooksul ja koos teiste kosmeetiliste protseduuridega. Ainus erand on lõõgastav massaaž: siin saab muidugi lähtuda oma võimetest ja soovidest.

5. Kas mind tuleb enne massaažisessiooni uurida?

Kui me räägime selja, alaseljas, kaelalihas jne esinevatest valudest, siis on tõesti vaja konsulteerida ortopeediga, neuroloogiga, füsioterapeudiga. Sest sel juhul on massaaž üks raviviisidest, lisaks teistele (ravimid, nõelravi, füsioteraapia, füsioteraapia). Lisaks tuleb teha pilte, püstitada diagnoos, mis võimaldab kõige täielikumalt läheneda ravile. Ainult arst saab kogutud haigusloo põhjal ja vastunäidustuste puudumisel määrata massaažiprotseduuri. Loomulikult on vigastuste, sealhulgas spordivigastuste korral vajalik arsti konsultatsioon ja röntgenülesvõtete olemasolu.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti