Saidi logo

Nahaarstid ütlevad, miks on nii oluline jälgida naha kaitsvat barjääri

Viimasel ajal oleme üha enam kuulnud nahabarjääri olulisest rollist. Hüdrolipiidimantel ei pea vastu mitte ainult välistele stiimulitele, vaid kaitseb meie nahka ka enneaegsete kortsude ja kuivuse eest.

Loe veel:
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks

Dermatoloogid esitasid hiljuti sensatsioonilise väite, et teie nahatüüp ei ole tegelikult oluline – oluline on teie hüdrolipiidimantli seisund. "Nahabarjäär kannab suurt väärtust, sest see on esimene asi, millega agressiivsed keskkonnaärritajad kokku puutuvad," ütleb Dr. Barb Paldus, Codex Beauty Labs'i asutaja.

Millised tegurid mõjutavad naha kaitsebarjääri kvaliteeti? "Stress, reostus, kokkupuude UV-kiirgusega, sinine valgus – kõik need võivad kahjustada selle seisundit," ütleb dr Murad, diplomeeritud dermatoloog ja Murad'i ettevõtte asutaja. Õnneks on teil tänu rakkude pidevale uuenemisele kõik võimalused, et keerata kella tagasi ja prevent tulevasi kahjustusi.

Selleks, et teada saada, et teie nahabarjäär ei ole parimas seisus, tuleb vaid pöörata tähelepanu mitmele tegurile. "Hoiduge sellistest märkidest nagu punetus, ketendus, pinguldumine, sügelus, teatud nahapiirkondade karedus ning palju peeneid jooni ja lööbeid – kõik märgid kahjustatud kaitsebarjäärist. Need võivad ilmneda teatud näo – ja kehapiirkondades," jätkab dr Murad.

Kõige lihtsam viis hüdrolipiidse mantli taastamiseks on kohandada oma igapäevast hooldusrutiini. "Proovige kosmeetikatooteid, mis sisaldavad keramiide ja hüaluroonhapet. Need koostisained säilitavad niiskust ja ümbritsevad iga rakku lipiididega, muutes teie naha toidetud ja niisutatud. Samuti vajate häid põletikuvastaseid tooteid, mis sisaldavad rohkelt antioksüdante, näiteks A-, C – ja E-vitamiini," selgitab dr Murad.

Eesti