Saidi logo

Energizer: dermatoloogid ütlevad, miks kofeiin on teie nahale hea

Kui teadlased ikka veel vaidlevad kohvi kasulikkuse üle kehale, siis selle tõhusus naha jaoks ei ole kindlasti kahtluse all. Uurisime, kes peaks mainekate iluekspertide sõnul alustama päeva kofeiiniga rikastatud kreemiga.

Loe veel:
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast
Põhjamaine ilu: uus lähenemine nahahooldusele

Kohvi puhul seostub kohv kohe elujõulisuse ja energiaga - sama mõju on sellel ka nahale. "Kofeiin äratab seda veidi üles," ütleb nahaarst Mona Gohara, M.D. Sellel koostisosal on ka veresoonte ahendav toime ja seetõttu on see kohustuslik neile, kes kannatavad punetuse all.

"See on võimas antioksüdant, mis aitab kaitsta nahka vabade radikaalide kahjustuste eest," ütleb Ron Robinson, kosmeetikakeemik ja BeautyStat'i asutaja. Siiski on selle komponendi peamine kasu selles, et see on varustatud võimsa põletikuvastase toimega ja aitab parandada mikrotsirkulatsiooni. "Kohv muudab ka teised toimeained tõhusamaks," lisab kosmeetikakeemik Ginger King.

Millistest toodetest tuleks kõigepealt otsida kofeiini? "Seda leiab silmakreemidest, sest sellel on võime rahustada nahka ja aidata vähendada paistetust," ütleb Robinson. Ja tänapäeval on kofeiini sisaldavaid tooteid saadaval peaaegu igale kehapiirkonnale, nii et kosmeetikatootjad on armunud selle toniseerivatesse omadustesse.

Eesti