Saidi logo

Põhjamaine ilu: uus lähenemine nahahooldusele

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas üsna karmi kliimaga linnaelanikud suudavad säilitada nooruse ja loomulikult terve naha, ilma et nad ostaksid tonnide viisi trendikat kosmeetikat? Püüdsime välja selgitada, kuidas nad seda teevad ja miks põhjamaine ilufilosoofia on sel aastal üheks peamiseks hooldustrendiks kuulutatud.

Loe veel:
5 reeglit öise nahahoolduse rutiiniks
5 viisi naha kaitsmiseks määrdunud õhu eest

Me oleme harjunud skandinaavia disainiga ja hubase eluviisiga, nagu hygge ja vaba eluviis, mille saladusi Põhjamaad meiega jagavad. Kuid selgub, et maailma statistika järgi õnnelike piirkondade puhul on ilu küsimustes veel palju õppida.

Erinevalt Skandinaaviale hõlmab mõiste "Põhjamaad" mitte ainult Taanit, Norrat ja Rootsit, vaid ka Soomet, Islandit, Gröönimaad, Fääri saari ja Ahvenamaad. Põhjamaade ilubrändid tuginevad siiski endiselt skandinaavia stiilile: selged jooned ja minimalism disainis, lakoonilisus ja naturaalsus toodete koostises. "Põhjamaade naised tahavad, et kõik oleks kiire, lihtne ja tõhus," selgitavad kohalikud kosmeetikaeksperdid.

Põhjamaise ilu kontseptsioon põhineb peamiselt filosoofial vähem on rohkem, mis hõlmab lihtsaid nahahooldusi, tervislikku toitumist, tasakaalu töö ja vaba aja veetmise vahel ning üldist õnnelikkuse taset. Soomes on isegi üks ütlus: kui sa oled õnnelik, siis kiirgab su nägu sära, mida ükski meik ei suuda saavutada.

Loodusvarad

Eha Urbsalu, asutaja Viikingite ilu saladused bränd, mõistis oma armastust põhjamaise nahahoolduse vastu juba lapsena. "Põhja-Euroopas üles kasvades ei mõelnud me kunagi orgaanilise või "puhta" ilu mõistele - justkui oleks see loomulik ja normaalne nähtus," ütleb ekspert. "Oleme alati kasutanud oma piirkonna hoolduses kohalikest taimedest, näiteks antioksüdantsetest marjadest valmistatud tervise- ja ilutooted."

Nende hulgas on peamised:

  • Arktiline murakas. Kuldsed murakad sisaldavad lisaks muljetavaldavale C-vitamiini kogusele ka oomega-3 ja -6 rasvhappeid. Samuti on neis pult annus antioksüdante, mis kaitsevad nahka vabade radikaalide eest ja aitavad säilitada kollageeni.
  • Mustikad. Inglise keeles on kahte tüüpi mustikaid - mustikas ja mustikas. Nad on üksteisega sarnased, ainus erinevus on see, et esimese looduslik levila on Põhja-Euroopas ja Aasias, teine aga Põhja-Ameerikas. Niisiis, esimese tüübi marjad on pehmemad ja mahlasemad ning sisaldavad kahekordset kontsentratsiooni antioksüdante antotsüaniiniühendite kujul.
  • Astelpaju. Selgub, et astelpaju on ainus taim maailmas, mis sisaldab omega-3, -6, -7 ja -9, mille oranžid marjad kaitsevad nägu antioksüdantide ja vitamiinide jõuga.

Et need taimed on muutunud hooldamisel asendamatuks, sellele on teaduslik seletus: tegemist on piirkonnas ainulaadse arktilise valguse tsükliga, mis annab suvel 19-24 tundi valgust päevas ja talvel napilt 0-6 tundi valgust päevas (pluss äärmuslikud ilmastikuolud). Tänu sellele on põhjapoolsed taimed välja töötanud enesekaitsestrateegiad, et ellu jääda ja õitseda.

Tänu sellele on neil rohkem antioksüdante kui sama liigi taimedel, mis kasvavad kaugemal lõunas. Kui neid kasutatakse nahahoolduses, pakuvad nad võimsat kaitset vabade radikaalide eest, mis põhjustavad naha vananemise märke.

Isikuhooldus

Põhjamaine ilu tugineb kolmele sambale: nahahooldus, juuksehooldus ja meik.

Niisutav

Vaatamata karmile kliimale suudavad skandinaavlased säilitada tervisliku sära, sest nad seavad alati esikohale niisutamise. Tähelepanu on suunatud niisutustasemete säilitamisele ja naha kaitsmisele väliste tegurite eest antioksüdantidest rikkalike toodetega.

See on koht, kus näoseerumid on populaarsemad kui kreemid või geelid. Võib-olla seetõttu, et skandinaavlased on geograafiliselt ümbritsetud veega, armastavad nad hooldust valides eriti tunda vee värskust. Kuid kummalisel kombel ei hõlma nad oma ilurutiini alati päikesekaitsekreemi. Selline skeptitsism SPF-i suhtes on jällegi tingitud asjaolust, et siin on vähe päikesepaistelisi päevi.

Minimaalne meik

Kuigi skandinaavia naised kannavad meiki, on selle peamine eesmärk naha parandamine, mitte maskeerimine. Seetõttu on siin näiteks meigipõhjad ja krundid rohkem nõutud kui jumestuskreem või puuder. Visuaalseks huulte suurendamiseks ei näe kontuurimist ega karamellhuulikreeme. Aga põsepuna on kohustuslik etapp meigis.

Ka siinsed tüdrukud kasutavad ripsmetušši, kuid nad teevad seda väga delikaatselt. Ja nad keelduvad kindlasti silmavärvist. Selle asemel kannavad nad silmadele sama põsepuna või rõhutavad ripsmete joont õhukese pliiatsiga, et pilk oleks selge.

Juuksehooldus

"Põhjamaine ilu keskendub sellele, mis sul on, mitte sellele, mida sul ei ole, seega on tegemist tasakaalustavate ja kaunistavate looduslike omadustega, ilma et tekiks liigne ilu," lisab Sasha Mitic, Rootsi juuksur ja juuksehooldusbrändi kaasasutaja.

Juuste tervis on sama oluline kui peanaha tervis. Sama Sasha Mitich ütleb, et põhjamaist juuksehooldust peetakse utilitaarseks.

"Meie jaoks on oluline, et iga toode, mida me valmistame, avaldaks tõesti positiivset mõju nii juustele kui ka peanahale," selgitab ta, märkides, et kosmeetika väljatöötamisel keskendutakse juuste probleemide lahendamisele, mitte viimastele trendidele vastava kosmeetika loomisele. Üks Põhjamaade juuksehoolduse eriline koostisosa on astelpajuõli, mida paljud kaubamärgid kasutavad juuste kasvu stimuleerimiseks ja hämmastava sära andmiseks.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti