Saidi logo

8 tundi und: miks piisav uni on naha ilu jaoks oluline

Sa ei pea olema Uinuv kaunitar, et saada särav jume – kaheksa tundi magamist on piisav. Eksperdid räägivad, mis juhtub sinu nahaga une ajal.

Loe veel:
Kui te ei saa magada: mis on rahutute jalgade sündroom ja kuidas sellega toime tulla
5 viisi, kuidas kiiresti vabaneda tumedatest silmapiiridest silmade all

Teie naha rakkude regenereerimisprotsess käivitub.

Pärast pidevat võitlust ultraviolettvalguse, keskkonnareostuse, higistamise ja tuulega (isegi jooksva ventilaatori poolt) vajab meie nahk hädasti puhkust. "Tegelikult toimub öösel naha parandustegevus kolm korda kiiremini kui päeval," ütleb Londoni Premier Laser Clinics'i dermatoloog dr Sam Honey.

Nahk muutub ravi suhtes vastuvõtlikumaks

Seepärast soovitatakse enamikku vananemisvastaseid preparaate kasutada öösel. "Enne magamaminekut tuleks kasutada tugevaid koostisosi, näiteks retinooli ja glükoolhapet, sest need imenduvad öösel paremini nahka," jätkab Sam Honey. Samuti tuleb meeles pidada, et selliseid koostisosi ei tohiks kanda näole, kui päeval puutute kokku päikesega.

Keha toodab rohkem kollageeni

Kui magate 8-9 tundi päevas, saate kollageenitoodete pealt palju raha kokku hoida. "Kui sa magama jääd, hakkab keha tootma kasvuhormoone. Need tagavad, et teie nahk toodab piisavalt kollageeni, et see püsiks pingul, ning aitavad ka vabaneda aknest ja armidest üle kogu keha," ütleb dr Honey.

Nahk "leevendab stressi"

"Unepuudus suurendab kortisooli (stressihormooni) taset, mis muudab naha tundlikumaks. Unepuudus võib esile kutsuda tuhmi jume ja paistetust silmade all," selgitab Sam Honey. Öösel puhkab nahk sõna otseses mõttes päikesevalgusest, sinisest valgusest ja muudest ebameeldivatest keskkonnakontaktidest.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti