Saidi logo

Rohkem kui kaalulangus: kuidas hoolitseda oma naha eest enne ujumishooaega

Puhkuse aeg on kohe-kohe käes, nii et paljud planeerivad juba oma puhkust mere ääres. Selleks, et rannas tõeliselt muljetavaldav välja näha, on vaja teada mõningaid nahahoolduse saladusi ja sellega tuleks alustada juba praegu.

Loe veel:
10 nahahoolduse müüti, mida sa pead lõpetama uskumast
5 reeglit oma öise nahahooldusrutiini jaoks

1. Värskendage oma nahka

Enne ujumishooaja algust hoolitsege kindlasti selle eest, et vabaneda naha ülemises kihis olevatest surnud rakkude jääkidest. Karmide koorijate asemel, mis võivad nahka traumeerida, kasutage koorivaid kreeme, mis sisaldavad AHA – või BHA-happeid, mis on palju leebemad.

2. Hoolitsege sujuvuse eest

Kui tegemist on karvade eemaldamisega, ärge kunagi alustage kuiva nahaga. Enne raseerimist paar minutit sooja duši all seismine valmistab naha ette ja pehmendab karvu, mis muudab nende eemaldamise lihtsamaks. Kasutage pärast raseerimist alati niisutavat kreemi.

Kui te otsustate võtta laserkarvaeemalduskuuri, siis peaksite sellega ka kohe alustama, ilma suveni edasi lükkamata.

Foto: @izabelgoulart

3. Ärge unustage öist nahahooldust

Hommikul nahahoolduses kasutatavad antioksüdandid aitavad neutraliseerida päikesest lähtuvat UV-kiirgust enne, kui see võib nahka kahjustada. Kuid aktiivse päikesekiirguse alguse korral tasub naha abistamiseks lisada öösel antioksüdante, sest naharakkude kahjustamine jätkub ka mitu tundi pärast intensiivset ultraviolettkiirgust. Selle vältimiseks kasutage C-vitamiini sisaldavaid öökreeme. Otsige C-vitamiini (THD), E-vitamiini (tokoferool) ja niatsiinamiidi (nikotiinamiid, nikotiinhape).

4. Vabanege nahalöövetest

Kui teil on rasune ja nahapursetele kalduv nahk, ei tohiks te loota, et aktiivne päike kuivatab kõik selle ebatäiused ära. Parem hoolitsege enne randa minekut spetsiaalse akne – ja aknehoolduskosmeetika eest. Parim variant on pöörduda professionaalse nahaarsti poole, kes annab asjatundlikku nõu.

5. Kasutage päikesekaitsekreemi

Kasutage päikesekaitsekreemi iga kord, kui lähete õue, ja püüdke kaitsvat kreemikihti kogu päeva jooksul uuendada. Ärge kasutage tooteid pärast nende kõlblikkusaja lõppu ja ärge unustage neid 15 minutit enne kodust lahkumist peale kanda.

6. Ärge unustage niisutada

Isegi kuumal suveperioodil ei tohiks unustada niisutavat kreemi. Kui sul on suvel ebamugav kasutada oma tavalist rasket kreemi, võid selle asendada kergema kreemi või vedelikuga.

7. Tehke protseduurid ette

Kui olete just teinud teatud protseduurid nahaga (vahatamine, koorimine jne), andke endale enne puhkusele minekut vähemalt üks päev, soovitavalt kaks. Lõppude lõpuks võib klooritud või soolane vesi koos aktiivse päikesega põhjustada ärritust, kuivust ja ebamugavustunnet.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti