Saidi logo

Kuhu minna aastavahetusel: reisiekspertide nõuanded

Aastavahetuse reisiga kaasnevad alati suured ootused. Me tahame uskumatut puhkust, eredaid emotsioone, hullumeelseid seiklusi, mis annavad tooni ja meeleolu kogu järgmiseks aastaks. Millise sihtkoha valida uusaastapuhkuseks?

Loe veel:
5 nõuannet, kuidas alkoholi tarvitada uue aasta pidudel ja mitte ennast vigastada

1. Mehhiko

Mehhiko on erakordne koht ja talv on ideaalne aeg selle riigi avastamiseks. Meeldiv, mitte liiga kuum ilm talvekuudel võimaldab teil kogeda kõiki Mehhiko vaatamisväärsusi ja traditsioone.

Eriti rikkalik sündmuste poolest detsembris. 12. detsembril tähistatakse Guadalupe'i Jumalaema püha – kogu riik laulab traditsioonilisi laule ning kaunistab majad ja tänavad kimpudega. Jõulude eelõhtul on Las Posadas'i festival, 16.-24. detsembrini kõnnivad tänavatel Maarja ja Joosepi ning teiste piiblitegelaste kujutavad rongkäigud. Tänavad on kaunistatud tulede ja piñatadega, kohalikud ansamblid mängivad elavat muusikat ja tantsijad lõbustavad möödakäijaid. Toimuvad ka üsna ilmalikud festivalid: muusikafestivalid, piñatas ja isegi iga-aastane redise öö detsembri lõpus. Kuid ka ilma nende suurüritusteta on Mehhiko suurepärane – basseinipeod ja kokteilid rannas muudavad puhkuse kindlasti elavamaks.

foto @katya_vokina

2. Vene talv

Tõelise talve jaoks tuleb minna mägedesse ja Altai on viimastel aastatel kõige populaarsem sihtkoht. Altai talv on pikk, ilus ja lumine. Talvised ekskursioonid on suurepärane võimalus tähistada uut aastat huvitaval viisil.

Šeregeshi suusakeskust peetakse üheks parimaks Venemaal, sest seal on karge, kuiv ja kerge lumi, samuti on seal pikk suusahooaeg, mis kestab novembrist maini. Siin on nõlvad kõigile, alates algajatest kuni professionaalideni ja isegi lastele. Seal toimuvad tudengi – ja muusikafestivalid, hotellid igale eelarvele ja palju tegevusi neile, kes veel suusatama ei ole jõudnud: uisud, trikid, kelgud, jääpüük, jahipidamine, mootorsaanid.

foto @olga.mukina

3. Türgi

Türgi talvine ilm on vaatamisväärsuste vaatamiseks ideaalne, nii et võite julgelt reisi planeerida. Kappadookias on mägimaastik kaetud lumega ja see on meeletult ilus. Talvel on piisavalt soe kuumaõhupalliga sõitmiseks, ei ole tuult ega turistide rahvamassi. Soovitame ööbida Goremes, seal on kaljude sees hotellid – see on ööbimine, mida te ei unusta!

Istanbul on ka talvel ilus – isegi kõige populaarsemate vaatamisväärsuste, Hagia Sophia katedraali ja Sinise mošee juures ei ole järjekordi. Unustage jaanuarikuised müügimüügid kaubanduskeskustes ja minge Suurele Basaarile, kus võite leida tõelisi aardeid. Grand Bazaar on maailma vanim ja suurim kaetud turg, mis koosneb kioskite labürindist ja käänulistest alleedest, mis meenutavad Aladdini aarete koobast. Seal on kõike alates vaipadest ja eksootilistest vürtsidest kuni Türgi teekannude ja traditsiooniliste lampideni. Kui kõik ostud on tehtud, peatuge ühes kohvikus türgi teed ja mesine baklava't nautima.

foto @arontien

4. Usbekistan

Soe ja külalislahke riik kutsub turiste tõelise idamaise maitse ja eluliste elamuste nautimiseks. Talvel on siin jalutuskäiguks mõnus ilm, 0 kuni +10 kraadi Celsiuse järgi. Usbekistanis on palju huvitavaid kohti, millest igaühel on oma eripära. Taškent, kaasaegne megalinn, on hämmastav segu nõukogude, moodsast ja iidsest idamaise arhitektuurist.

Samarkandis on mõned ainulaadsed moslemimaailma vaatamisväärsused: Timuridide dünastia Gur-Emiri haud, Tamerlani armastatud naise Bibi Khanimi mošee. Buharas ootab turiste tõeline Lähis-Aasia – basaarid, väikesed majad, hoovidega hotellid. Mõned kardavad Usbekistani minna, kuid asjata – riiki on lihtne reisida ja täiesti turvaline ning kohalikud räägivad turistidele alati hea meelega oma rahva saladustest.

foto @random_tashkent

5. Sri Lanka

Üks vabakutseliste ja kaugtöötajate lemmik sihtkohti talveks on avatud sisenemiseks, vaktsineeritud turistid ei vaja karantiini. Nii et miski ei prevent teid täielikult nautida India ookeani ja saare kaunist loodust. Rannad, rahvuspargid koos põnevate safaritega, järsud kaljud, needsamad teeistandused reklaamidest – siin silm tõeliselt lõõgastub.

Sri Lankal tuleb olla valmis seiklusteks ja pikkadeks jalutuskäikudeks. Kuningas Kashyapa palee Sigiriya mäe jalamil ehitati viiendal sajandil eKr. ja on tänaseni suurepäraselt säilinud. Sripada mägi on budistide palverännaku koht – legendi järgi ronis Buddha ise selle Aadama tippu, mille auks ehitati selle tippu tempel. Kogu saart ümbritseb budistlik rahulik atmosfäär, mistõttu turistidele meeldib seal nii väga puhata.

foto @ali.habib.shreim

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti