Saidi logo

Sõrme ümber: kuidas käte tätoveeringute eest õigesti hoolitseda

Tätoveeringute mood ei kao mitte ainult mitte ära, vaid võtab üha uusi ja uusi suundi. Nüüd on enamikul moe mõjutajatel sõrmed mitte ainult sõrmuste, vaid ka joonistustega nakatatud.

Loe veel:
'Soft Girl' meik: 9 sammu trendika väljanägemise juurde

Tänapäeval on staarid valmis kasutama eneseväljenduseks isegi oma sõrmi – Twitterist ei piisa enam. Kindlasti on paljusid juba liigutanud moeblogija Chiara Ferragni lemmikmopsi tätoveering tema nimetissõrmel või imetlesid Hailey Bieberi sõrmedel olevaid peeneid ja superstiilseid mustreid. Demi Lovato roosi piirjooned väikse sõrme peal, Ariana Grande pintsakutel olevad kirjad, Rita Ora keerulised märgid... Neid staare, kes on oma sõrmedele tätoveerinud, on tohutult palju. Pole ime, et ka nende fännid ja lihtsalt soovijad unistavad sellest trendist midagi sarnast saada.

Millised on sõrmede tätoveeringu omadused

Peame kohe märkima, et inimesed on muidugi kõik erinevad, kuid piirkondades, kus on vähe nahaalust kude, on valutunne tavaliselt tugevam. Nii näiteks juhtub tätoveeringuga ribide piirkonnas ja vastavalt sõrmedel.

Tätoveeringu paranemisprotsessil on oma nüansid. Sõrmed – väga liikuv osa käest koos liigeste ja voldidega ning pigmenti hoitakse seal raskesti. Seetõttu soovitavad eksperdid kanda joonist nende ülemises osas, et paranemine toimuks kiiresti ja tätoveering ise ei kaotaks kiiresti oma sära.

Pärast tätoveeringu pealekandmist soovitavad eksperdid pesta käsi vähemalt kolm korda päevas maheda pesuvahendiga (eelistatavalt vedel lõhnatu hüpoallergeenne seep), et vältida mikroobe, mis võivad tükile settida ja mitte ärritada nahka. Ja lisaks tervendavale salvile, mida nõustab tätoveeringu meister, kasutage niisutavat kreemi, mitte lasta nahal joonistuse koha pealt kuivada.

Lisaks antiseptilistele, tervendavatele ja niisutavatele ainetele soovitavad mõned tätoveerijad kasutada kosmeetikatooteid, mis parandavad nahabarjääri. Neis sisalduvad väärtuslikud ained, nagu centella asiatica ekstrakt, niatsiinamiid, lipiidid ja muud komponendid rahustavad ja tugevdavad käte nahka. See soovitus on eriti kasulik, kui tätoveering on paranemise ajal väga sügelev ja on oht, et kogu meistri töö läheb katki. Mõnel juhul võib kasutada spetsiaalset hüdrogeel-sidet.

Kuidas hoida tätoveeringut ilusana

Naha kvaliteet sõltub igast piirkonnast eraldi – see on eri kohtades erinev. Sellega seoses märgib New Yorgis tegutsev tätoveerimiskunstnik Ron Mohr: "Sõrmedevaheline nahk on eriti halvasti tinti hoidev," seega tuleb olla valmis, et tätoveering võib kiiresti tuhmuda ja tulemust pidevalt korrigeerida. Pealegi puutuvad käed kogu aeg kokku negatiivsete välismõjudega, pesuvahendid ja ultraviolett võivad samuti tätoveeringu välimust halvendada. Käed on pidevalt avatud, puutuvad kokku päikesevalgusega, millest pigment hakkab tuhmuma.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti