Saidi logo

Mis on Barber's Pole tähendus ja sümboli ajalugu

Paljude sajandite jooksul täitsid juuksurid samaaegselt nii arsti kui ka juuksuri ülesandeid. Kuni 18. sajandini ei lõiganud nad mitte ainult juukseid, vaid tegid ka väiksemaid operatsioone, eemaldasid haigeid hambaid ja tegid verejooksu.

Loe veel:
5 põhjust, miks peaks iga mees barbershop külastama
Tasub teada: 5 müüti juuksuritöökodade kohta

14. sajandil eristatakse juuksuriteenused ja juuksuriteenused, mida osutavad juuksurid. Asutused, kus töötasid kirurgid, hakati tähistama punaseks värvitud postiga, samas kui juuksurid tähistati sinise värviga, millele olid värvitud valged triibud.

Igasuguseid teenuseid osutavad käsitöölised eelistasid trikoloori, mille värvikombinatsiooni peeti klassikaliseks.

Teine lugu räägib, et punased triibud juuksuripõrandal, mis vaheldusid valgetega, sarnanesid sidemetele: valged olid puhtad ja punased verega määrdunud. Pärast pesemist riputati need asutuse ees oleva aia külge ja tuul keerutas sidemeid ümber ja tegi spiraali. Just seda oleme harjunud nägema Barber's Pole'i juures.

Märgi kuju meenutas varda, mis oli kinnitatud keskeltläbi, mille eesmärk oli vere äravool. Seda pigistasid patsiendid tihedalt kokku, et veenid paisuksid välja ja oleksid kergemini avastatavad.

Sageli on märgi sisse ehitatud mootor, mis keerleb spiraalselt ja tekitab lõputute venivate lintide tunde. Poldil olev lambipirn annab märku asutuse toimimisest: valgustatud – avatud, valgustamata – suletud.

See on maailmakuulsa Barber's Pole'i märgi sajanditagune ajalugu.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti