Saidi logo

Jää ja leek: miks kosmetoloogid armastavad jahutavaid silmamaskid

Kiireim viis vabaneda tumedatest silmapiiridest silmade all on teha mask või liimiplaastrid. Paljud kosmetoloogid soovitavad selliseid tooteid mitte ilma põhjuseta külmkapis hoida - jahutav efekt mitmekordistab nende mõju.

Loe veel:
8 tundi und: miks piisav uni on naha ilu jaoks oluline
Ärkamismeik: proffide saladus 8-tunnise une petmiseks

Paljud kosmeetikud ütlevad korduvalt: "Magage kaheksa tundi päevas ja te näete suurepäraselt välja". Seda on muidugi kergem öelda kui teha, kuid peamine paradoks on see, et tumedad silmaringid ei teki sageli unepuuduse tõttu. Mis iganes on tegelik põhjus, kõige lihtsam viis silmade all olevate kottide probleemi lahendamiseks on kasutada jahutavat maski.

Asjaolu, et külm ahendab veresooni silmade ümber, mille tõttu tumedad ringid tunduvad vähem märgatavad. Lisaks aitavad jahutava toimega silmalaugude maskid lahendada ka mitmeid teisi probleeme: näiteks rahustavad allergilistele reaktsioonidele kalduvat tundlikku nahka.

Millise maski valite, on teie otsustada. Võite kasutada vedelat plaastrit, mis tänu aaloegeelile ja hüaluroonhappele jahutab ja rahustab nahka meeldivalt. Teise võimalusena hoia oma lemmikplaastreid külmkapis. Pärast paaritunnist säilitamist miinuskraadide juures on neil täiendav omadus toniseerida nahka, muutes selle siledamaks ja säravamaks.

Eesti