Saidi logo

4 nahahoolduse näpunäidet külmema ilma ettevalmistamiseks

Hooaja vahetumisega ei muutu mitte ainult garderoob ja meeleolu, vaid ka naha seisund, sõltumata selle tüübist. Talv on külm ja tuul. Sellise ilmaga toodavad rasunäärmed vähem nahaalust rasva ja köetud ruumide kuivas õhus tekib naha hüdrolipiidide tasakaalu järsk rikkumine, kaitsebarjäär on häiritud ja tundlikkus süveneb.

Loe veel:
Aeg iseenda jaoks: 7 näpunäidet, et muuta dušš rituaaliks

Lisaks välistele teguritele toimub keha sisemine ümberstruktureerimine, mis on seotud hooajaliste hormonaalsete kõikumistega, mis mõjutab naha ainevahetust. Neid muutusi on raske eirata, mistõttu peaksite oma hooldusprogrammi ümber mõtlema.

1. Vahetage oma puhastusvahendit

Suvel toodab meie nahk rohkem rasu, seega võite eelistada tugevamat puhastusvahendit. Külmematel kuudel peaksite kasutama midagi õrnemat ja niisutavamat, näiteks puhastuskreemi, palsamit või õli. Pesemisel niisutavad need nahka, kaitstes barjääri täiendavate kahjustuste eest. Puhastades nahka, lõpeta kuuma vee kasutamine, mis eemaldab nahalt niiskuse.

2. Lisage hüaluroonhapet

Kõige tavalisem probleem külmematel kuudel on kuiv nahk. Õhk on kuivem, vähem niiskust ja süüdi on ka keskküte, mis tähendab, et meie nahk kaotab palju kergemini niiskust. Sinu päästja on hüaluroonhape. Sellel on võrratu võime (ja see võib hoida kuni tuhat korda rohkem vett kui tema enda kaal), et niisutada nahka. Et niiskust kinni hoida, liska hüraluroonhappe seerumit kohe pärast puhastamist.

3. Vahetage oma niisutavat kreemi

Suvel või kui teil on eriti rasvane nahk, sobivad kerged niisutuskreemid, kuid külmematel kuudel on parem kasutada paksemat ja rikkalikumat koostisainet. Otsi koostisosi, näiteks keraamilisi aineid ja rasvhappeid, mis aitavad parandada nahabarjääri. Kasutage paksemat niisutuskreemi öösel, kui eelistate päeval või meigi all kergemat niisutuskreemi. Õlid on samuti suurepärane viis niiskuse parandamiseks, segades mõned tilgad oma niisutuskreemi hulka.

4. Lisage huulepalsam

Meie huulte nahk on neli korda õhem kui nahk meie pea peal, mistõttu ei suuda see luua ja säilitada niiskust ning on tundlik kuivuse suhtes, sest sageli puuduvad sellel rasunäärmed. Lõpetage lõhnavate palsamite või happeid sisaldavate palsamite kasutamine, mis ärritavad huuli veelgi. Tervislikus huulepalsamis on segu okklusiivsetest, pehmendavatest ja niisutavatest komponentidest (niisutajad lisavad niiskust, samas kui okklusiivsed ja pehmendavad komponendid väldivad aurustumist), Kõiki kolme alust täidavad lanooliin ja mesilasvaha huulepalsamid.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti