Saidi logo

5 põhjust ripsmete kaotamiseks

Pikad ja paksud ripsmed on nii hellitatud iluunistus, et sellest võiks saada täiega uusaasta- või sünnipäevasoov. Kaunite ripsmetega on välimus väljendusrikkam ja efektsem, tunned end enesekindlamalt. Lisaks on nendega inimesel turvalisem: need kaitsevad silmi tolmu, mustuse ja higi eest. Nii et ilma ripsmeteta ei lähe me sõna otseses mõttes kuhugi.

Stressi ja vitamiinide puudumise tõttu väheneb nende arv märgatavalt ja mõnel juhul peatub nende kasv. Kui teil on selline probleem, siis on tõsine põhjus oma tervise üle järele mõelda ja olukorda kiiresti parandada. Oleme kokku pannud viis ripsmete kadumise põhjust - vaata nimekirja ja saa tervemaks.

1. Vitamiinide puudus

Kui te sageli annetate endale dieeti, sööte tasakaalustatult, jätate söögikorrad vahele, kuid mitte kiirtoidu poes käimist, siis ripsmed langevad välja. Ripsmete tervislikuks kasvuks on vajalik suur kogus mikroelemente ja vitamiine: rauda, magneesiumi, A-, B- ja E-vitamiini ning biotiini. Sööge mitmekülgselt, lisage toidulauale rohkem värskeid köögivilju, puuvilju, kala, liha, maitsetaimi, pähkleid, et organismil oleks kõigest piisavalt.

2. Nahahaigused

Võib olla ripsmete kadumise tõsine põhjus. Neurodermatiit, herpes, psoriaas ja muud silmalaugude piirkonnas esinevad haigused põhjustavad ebamugavustunnet, ärritust, nahk sügeleb ja te hõõrute tahtmatult silmi kätega. Selline agressiivne välismõju viib ripsmete kadumiseni. Sellistel juhtudel on kõige parem mitte ise ravida ja minna arsti juurde. Jätke mõneks ajaks meik vahele, et vähendada nahaärritust. Kasutage oma ilurutiinis ainult hüpoallergeenilisi tooteid ilma lõhna- ja sünteetiliste lisanditeta.

3. Hormonaalne tasakaalutus

See toob kaasa organismi kaitsefunktsioonide nõrgenemise, mis omakorda viib vitamiinide puudumiseni ja selle tagajärjel ripsmete kadumiseni. Siiski väidetakse, et sellisel juhul on ripsmete kadu ajutine. Mitte osta ripsmekasvuseerumeid, on parem konsulteerida spetsialistiga.

4. Ripsmete lokirullide vale kasutamine

Kasutage lokitangid ainult "puhastele" ripsmetele, enne ripsmetušši pealekandmist. Kui rikute seda reeglit värvitud ripsmeid lokitades, riskite ripsmete struktuuri kahjustamisega ja nende kaotamisega.

5. Halva kvaliteediga ripsmetušš

Sellised ripsmetuššid sisaldavad sünteetilisi lisandeid, lõhnaineid, toimeaineid, mis ärritavad limaskesta ja nahka. Uurige hoolikalt koostist ja proovige valida toode tõestatud kaubamärkide valikust. Mitte unustage vahetada ripsmetušši iga kahe kuni nelja kuu tagant: tuubi sisse koguneb suur hulk viirusi ja baktereid, mis võivad põhjustada põletikku.

Kommentaarid

  • Kommentaarid puuduvad.
  • Lisa kommentaar
    Eesti